Spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra light"

Szanowni Państwo,

24 marca 2017 r. w warszawskiej księgarni MiTo odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light"

W spotkaniu wzięły udział następujące wydawnictwa: Czarna Owca, Nasza Księgarnia, Prószyński Media, Rebis, Wydawnictwo Literackie, Zysk i S-ka, Wolters Kluwer, Agora, Sonia Draga, LSP, WN PWN.

W spotkaniu uczestniczyły również p. Monika Cieniewska - Dyrektor Działu Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, p. Natalia Michałek - Kierownik ds.Projektów Internetowych i Baz Danych PWN, p. Anna Chojnacka - Kierownik ds. Handlu Publikacji Elektronicznych OSDW Azymut oraz mecenas Agata Paszek.

Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light powstała z inicjatywy MKiDN i PIK. To realizacja postanowień Traktatu z Marrakeszu z 2013 roku o ułatwieniu dostępu do opublikowanych utworów osobom niewidomym, słabowidzącym i osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznanie się z drukiem, który Polska podpisała wraz z 129 innymi krajami.

Materiały informacyjne ze spotkania do pobrania dostępne w linkach poniżej:

Spotkanie wydawców - IBUK LIBRA LIGHT.pdf

GBPiZS prezentacja.pdf

PWN prezentacja.pdf

Azymut prezentacja.pdf

OPINIA PRAWNA - plaforma IBUK Libra Light - PREZENTACJA.pdf

Informacje na temat IBUK Libra Light są dostępne także: tutaj.