PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Zapowiedź targów w Budapeszcie i Barcelonie

Za oknem coraz cieplej, tymczasem rynek książki dość intensywnie skupia się już na jesiennym kalendarzu targowym. Mamy zaproszenia na dwa ważne wydarzenia europejskiej nad Dunaj oraz do Katalonii.

W dniach 26-29 września Węgierskie Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy zapraszam na

  1. Międzynarodowy Festiwal Książki w Budapeszcie

Wydarzenie w ubiegłych latach gromadziło blisko 70 tys. osób. To największe tego typu przedsięwzięcie w regionie. Tegoroczna edycja jest szansą na setki ciekawych spotkań branżowych, wywiadów i współprac, także w ramach Centrum Praw. Festiwal to stoiska międzynarodowe wystawców, Europejskie Spotkanie Pisarzy, dyskusje z autorami kraju honorowego – którym w tym roku będzie Republika Francuska – wszyscy przyczyniają się do tętniącej życiem, międzynarodowej atmosfery.

Gościem honorowym tegorocznego Festiwalu Książki jest Jón Kalman Stefánsson, który otrzyma z rąk burmistrza Budapesztu "Wielką Nagrodę Budapesztu". Stefánsson to jedna z najważniejszych współczesnych postaci literatury islandzkiej, ciesząca się światowym uznaniem, której powieść „Ryba nie mają stóp" otrzymało francuską nagrodę "Prix du livre étranger" dla najlepszego obcojęzyczna książka 2022 roku.

Organizatorzy uruchamiają Centrum Praw w ciągu trzech głównych dni wydarzenia (tj. 27-29 września). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału kontakt z wydawcami z Węgier i sąsiadami z Europy Środkowej. Udział w Centrum Praw (Rights Centre) jest bezpłatny, a możliwość udziału mają także osoby niebędące wystawcami Festiwalu. Jeśli są Państwo zainteresowani, organizatorzy czekają  na rejestrację do 31 maja 2024 r., zwrotnie uzyskają Państwo dalsze szczegóły.

Więcej informacji dotyczących udziału w Festiwalu znajdą Państwo TUTAJ.

Kontakt z organizatorem: info@bookfestival.hu +36-1-343-2538 lub +36-30-717-1396.

 

Natomiast w dniach 1-3 października 2024 roku odbędą się:

Międzynarodowe Targi Książki LIBER w Barcelonie

Wszystkich wydawców, czytelników i autorów zwłaszcza działającym, bądź zamierzających wejść na rynki iberyjskie zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Targów Liber w stolicy Katalonii. Akredytacja jest już dostępna na stronie LIBER. Goście branżowi mogą otrzymać bezpłatny karnet na wszystkie dni targów, łącznie z otwarciem i spotkaniem LIBER, które odbędzie się wieczorem 30 września. Aby zarejestrować się bezpłatnie, wszyscy członkowie PIK otrzymają w dniach 29-30 kwietnia kod rejestracyjny na skrzynki email. Gdyby któraś z organizacji, z różnych przyczyn, nie otrzymała takiego emaila, może skontaktować się z p. Agnieszką Szczęsny biuro@pik.org.pl. Bez kodu opłaty wynoszą:

  • Do 15 września: 10 euro
  • Od 16 do 30 września: 30 euro
  • Od 1 do 3 października: 40 euro

Organizatorzy przypominają, jeśli planują Państwo wziąć udział w targach, to pamiętajmy, że pokrywają się one z turniejem Copa América de Vela, dlatego prosimy o wcześniejsze rezerwacje noclegów i transportu. Na stronie LIBER można także uzyskać dostęp do formularza rezerwacji za pośrednictwem oficjalnej agencji targów Fira de Barcelona. 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej
https://fkip.uki.ac.id/vendor/ https://reporter.uki.ac.id/css/ https://simpuh.tegalkab.go.id/link-maxwin/ https://tracerstudy.fatek.unpatti.ac.id/tmp/slot-qris/ https://fh.uki.ac.id/vendor/ https://buku.ortax.org/sgacor/ https://feb.uki.ac.id/css/ https://fkip.unsulbar.ac.id/wp-includes/js/sdana/