PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Akcja IMPRINT

Akcja IMPRINT

Od stycznia 2013 roku cała Polska została objęta akcją IMPRINT przygotowaną przez Polską Izbę Książki. Nagminne łamanie praw autorskich jest jednym z powodów, dla których rynek książki przechodzi kryzys, dlatego apelujemy: kierujmy do odbiorców kultury jasny komunikat, co mogą, a czego nie mogą zrobić z nabytą książką w ramach dozwolonego użytku. Pamiętajmy, że lepsze rozumienie prawa autorskiego i jego przestrzeganie stanowią podstawę rozwoju kultury, edukacji i nauki.

Wszystkim wydawcom rekomendujemy umieszczanie w wydawanych przez nich książkach na stronie copyright, a także w materiałach promocyjnych, tekstu oraz logo akcji:

Książka, którą nabyłeś, jest dziełem twórcy i wydawcy. Prosimy, abyś przestrzegał praw, jakie im przysługują. Jej zawartość możesz udostępnić nieodpłatnie osobom bliskim lub osobiście znanym. Ale nie publikuj jej w internecie. Jeśli cytujesz jej fragmenty, nie zmieniaj ich treści i koniecznie zaznacz, czyje to dzieło. A kopiując ją, rób to jedynie na użytek osobisty.

Szanujmy cudzą własność i prawo!

Polska Izba Książki

Więcej o prawie autorskim na www.legalnakultura.pl

 

 

 

Do pobrania:

Tekst akcji IMPRINT

Logo "prawolubni" (.jpg)

 

 

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej