Platforma udostępniająca książki niewidomym - nowatorski projekt pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

1 lipca 2016 r. Instytut Książki i Wydawnictwo Naukowe PWN podpisały umowę dotyczącą budowy i wdrożenia platformy udostępniającej publikacje niewidomym i słabowidzącym oraz niepełnosprawnym ruchowo, którzy nie mogą czytać książek drukowanych. Na platformie udostępniane będą publikacje beletrystyczne, naukowe i specjalistyczne w plikach o formacie Epub i mp3. Informacje na temat projektu dostępne są: tutaj.

24 marca 2017 r. odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light". Informacje na temat spotkania dostępne są: tutaj.

Spotkanie było okazją do prezentacji platformy IBUK Libra Light jako realizacji postanowień Traktatu z Marrakeszu z 2013 roku o ułatwieniu dostępu do opublikowanych utworów osobom niewidomym, słabowidzącym i osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznanie się z drukiem, który Polska podpisała wraz z innymi 129 krajami.

Materiały ze spotkania dostępne do pobrania w linkach poniżej:

Spotkanie wydawców - IBUK LIBRA LIGHT.pdf

GBPiZS prezentacja.pdf

PWN prezentacja.pdf

Azymut prezentacja.pdf

OPINIA PRAWNA - plaforma IBUK Libra Light - PREZENTACJA.pdf