PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Nagroda Literacka Unii Europejskiej

Już jutro Magdalena Parys odbierze Nagrodę Literacką Unii Europejskiej!

Już jutro 23 czerwca w Brukseli odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. Wśród dwunastu laureatów znalazła się Magdalena Parys, która została doceniona za powieść "Magik". Z sylwetkami nagrodzonych i fragmentami wyróżnionych powieści można zapoznać się w katalogu tegorocznej edycji Nagrody dostępnym pod linkiem: http://www.euprizeliterature.eu/sites/www.euprizeliterature.eu/files/Twelve_Winning_Authors_2015.pdf

 

Nagroda Literacka Unii Europejskiej, wspierana przez Komisję Europejską, ma na celu wyróżnienie i promowanie wschodzących talentów, autorów mających w swoim dorobku 2-4 publikacje (beletrystyka). Organizatorem Nagrody jest konsorcjum utworzone przez europejskie stowarzyszenia wydawców, księgarzy i pisarzy. Magdalena Parys dołączyła do dwóch polskich laureatów. W 2012 roku Nagrodę otrzymał Piotr Paziński za powieść Pensjonat, natomiast pierwszym polskim laureatem był Jacek Dukaj nagrodzony w 2009 roku za powieść Lód.

Więcej na www.euprizeliterature.eu.

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej