PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Ulubiona Księgarnia Warszawy - finał konkursu coraz bliżej!

Bieżąca edycja konkursu UKW cieszy się dużym zainteresowaniem - oddane głosy liczymy w tysiącach! Przypominamy, że głosować można było do północy w niedzielę 4 września.

Plebiscyt zrodził się z troski o lokalne, niezależne księgarnie. Głosując, można im realnie pomóc - mówi Grażyna Szarszewska, przewodnicząca konkursowego jury. Podkreśla, że jak w każdym plebiscycie, aktywizowana jest szeroka publiczność, w tym przypadku stali i potencjalni klienci księgarń. Ważna jest uczciwość głosujących – Widzimy wielkie zainteresowanie konkursem, mamy nadzieję, że wynika ono wyłącznie z miłości do książek i miejsc, które w ciekawy sposób promują czytelnictwo.

Po zamknięciu głosowania, zgodnie z regulaminem konkursu jury sprawdzi poprawność oddanych głosów i podsumuje przebieg trzeciej edycji konkursu. Ostateczne wyniki poznamy 9 września. 

Wręczenie nagród ulubionym księgarniom odbędzie się 18 września podczas Jesiennych Targów Książki. Nieco później nagrodzimy osoby, które w najciekawszy sposób uzasadniły swój wybór.

Miasto stołeczne Warszawa jest fundatorem nagrody “Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Biblioteką Analiz oraz Polską Izbą Książki.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej