PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Zaproszenie do PIK dla księgarzy

Miłe Księgarki, Drodzy Księgarze,

prowadząc księgarnię w tych niełatwych czasach uświadamiamy sobie jeszcze wyraźniej niż przed pandemią fakt, że wszystkiego musimy dokonać własnymi rękoma. Nikt nas w niczym nie wyręczy. Nasze księgarnie funkcjonują dzięki naszej pracy, energii i dzięki naszym pomysłom. Walczymy jednak w osamotnieniu.  Żeby czegoś dokonać, osiągnąć wybrany cel, trzeba działać razem, w silnej grupie. Od wielu lat narzekamy i „narzekający księgarz" staje się już powoli przysłowiowym. Oczywiście, jest na co narzekać i możemy narzekać dalej, biernie czekać, aż ktoś coś dla nas zrobi.  Możemy też wziąć sprawy w swoje ręce i dołączyć do organizacji, która ma wypracowane mechanizmy współpracy takich grup jak nasza, która od wielu lat działa na rzecz rynku książki, organizuje szkolenia, inicjuje debaty, wymianę wiedzy i doświadczeń, tworzy bazę danych o księgarniach, analizuje trendy na rynku książki, wreszcie zabiega o korzystne dla branży rozwiązania legislacyjne, w tym – od lat o Ustawę o Książce.  W ramach tej organizacji, czyli Polskiej Izby Książki, powinna działać prężna, silna Sekcja Księgarska i zabiegać o realizację celów istotnych dla niezależnych księgarzy, o rozwiązanie wielu innych problemów, z którymi na co dzień się borykamy.

Polska Izba Książki czeka na księgarki i księgarzy. Zależy nam, żebyście do nas dołączyli. Tylko głos licznej grupy księgarzy będzie dobrze słyszany. Nieformalna grupa Księgarzy Kameralnych, istniejąca dzięki Ani Karczewskiej jest wspaniała, ale dla ministerstw kultury, rozwoju, czy finansów, dla Sejmu, Senatu czy innych instytucji, urzędów, stowarzyszeń, izb gospodarczych polskich, europejskich i światowych – partnerem może być tylko formalna organizacja. Dlatego z całego serca zachęcamy i zapraszamy Was do nas, do Polskiej Izby Książki, by w oparciu o silną strukturę  skuteczniej działać na rzecz  naszych księgarń.

Aldona Mackiewicz, księgarka-antykwariuszka z Torunia

Członek Rady Polskiej Izby Książki


Sonia Draga

Prezeska Polskiej Izby Książki

 

Aldona Mackiewicz zaprasza księgarzy do Polskiej Izby Książki

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej