PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Podpisz petycję! Prawo autorskie gwarantuje wolność słowa! #copyrightforfreedom

20 marca podczas Targów Książki w Paryżu środowisko literackie wezwało wszystkich - od autorów poprzez czytelników - aby pomogli przypomnieć znaczenie wolności słowa, która jest możliwa dzięki wyważonemu systemowi prawa autorskiego pozwalającemu rozkwitać literaturze i szeroko rozumianemu sektorowi kreatywnemu.

Wolność słowa nie oznacza kopiowania cudzych prac. Wolność słowa to możliwość swobodnego tworzenia, wydawania, dystrybuowania. Wolność słowa to wybór tego, co chce się powiedzieć i co chce się przeczytać. Gwarantem tej wolności jest prawo autorskie.

Prezes Stowarzyszenia Wydawców Europejskich (FEP), Pierre Dutilleul zainicjował kampanię #copyrightforfreedom podczas debaty zatytułowanej "Czy Europa nadal wierzy w swoją kulturę?", zachęcając tym samym do podejmowania tego problemu przez środowiska twórcze.

Wsparcie dla prawa autorskiego można wyrazić, podpisując petycję dostępną TUTAJ, którą przygotowało FEP przy pomocy innych europejskich stowarzyszeń zrzeszających twórców oraz media. Petycja skierowana jest do Europarlamentu i Komisji Europejskiej.

Zachęcamy również do rozpowszechniania tagu #copyrightforfreedom jako wyraz poparcia dla prawa autorskiego, które zapewnia swobodę wypowiedzi.

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej