PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Książka dziecięca i młodzieżowa, czyli jak trafić do małego konesera czytania?

W dniach 23-24 marca warszawskie Centrum Kreatywności Targowa stało się mekką książki dziecięcej i młodzieżowej. Mały Koneser to zupełnie nowa inicjatywa na stołecznej mapie kulturalnej. Targi i festiwal książki młodzieżowej i dziecięcej to wyśmienita okazja do promocji czytelnictwa i oferty wydawniczej.

Mały Koneser targi i festiwal w CKT 2024

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej najmłodszej sekcji PIK: Wydawnictw Dziecięcych i Młodzieżowych, której przewodniczy Anna Nowacka Devillard z Wydawnictwa Widnokrąg. Wśród 28 wystawców znalazła się cała szczęśliwa trzynastka wydawnictw zrzeszonych w sekcji.

Festiwal i targi książki MAŁY KONESER wraz z towarzyszącą wydarzeniu konferencją międzynarodową OKO NA ŚWIAT stało się bez wątpienia świętem książki dziecięcej i młodzieżowej.

Na piątkową konferencję (22/03), która odbyła się w Bibliotece Narodowej przybyło ponad 250 osób: bibliotekarek, bibliotekarzy, propagatorek/ów czytelnictwa, wydawców z Polski i zagranicy (m.in. Francja, Czechy i Włochy).

- Podczas dyskusji panelowych rozmawialiśmy o roli i miejscu książki dziecięcej w obecnych czasach. O rynku książki, o potrzebie jego regulacji, o problemach i wyzwaniach stojących przed niezależnymi wydawcami literatury dziecięcej i młodzieżowej -mówi Anna Nowacka Devillard, przewodniczaca sekcji w PIK.
-  Mówiliśmy też o roli bibliotek i szkół w promowaniu i podtrzymywaniu czytelnictwa w Polsce - dodała.

 

Podczas wydarzenia zostały sformułowane "Postulaty Małego Konesera", którymi będziemy się dzielić wraz z materiałami pokonferencyjnymi i pofestiwalowymi. Czekamy na zapis audio jednej z sesji. Link do nagrania zostanie udostępniony w PIK-owych social mediach (facebook oraz linkedin), a także pod tym artykułem.

Zaobserwuj profil wydarzenia: https://www.facebook.com/malykoneser

Zapis audio z konferencji "Oko na świat" dostępne na kanale YouTube "Małego konesera" https://www.youtube.com/@MayKoneser

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej