PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

O międzynarodowych targach książki w Warszawie – spotkanie wydawców 27. września 2023 r.

Komunikat Polskiej Izby Książki, 3.10.2023 r.

O międzynarodowych targach książki w Warszawie – spotkanie wydawców 27. września 2023 r. 

Polska Izba Książki zaprosiła wydawców książek na spotkanie na temat międzynarodowych targów książki w Warszawie w dniu 27. września. Zaproszono  zarówno  członków Izby jak i wydawców niezrzeszonych. Spotkanie, które odbyło się w trybie zdalnym i w którym wzięło udział 41 osób, prowadzili Włodzimierz Albin (Wolters Kluwer, członek Rady PIK) oraz Grzegorz Majerowicz (Sowa Sp. z o.o., wiceprezes PIK, wiceprezes FPC).

Prowadzący chcieli uzyskać odpowiedź na dwa zasadnicze pytania: czy w dzisiejszych czasach istotne jest, aby w stolicy Polski odbywały się prestiżowe targi książki o międzynarodowym charakterze? Jeśli tak, to jaką rolę powinna odgrywać Polska Izba Książki w rozwiązaniu problemu organizacji dwóch równoległych imprez targowych w maju w Warszawie?

W dyskusji trwającej ponad dwie godziny zabrało głos 19 uczestników. Dominujący był apel o jedne targi i jedność środowiska. Zgodnie stwierdzono, że  łączenie tradycyjnych targów książki z kiermaszem jest obecnie akceptowanym trendem. Targi w Warszawie  powinny  być  platformą biznesowych kontaktów międzynarodowego środowiska książki i jednocześnie wielkim festiwalem czytelniczym. Podkreślono konieczność opracowania takiego programu targów, który uwzględniałby zmiany, jakie zaszły w funkcjonowaniu branży w związku z rozwojem technologii i narzędzi komunikacji pomiędzy właścicielami praw i wydawcami, a także pomiędzy autorami - wydawcami  - czytelnikami. 

Zebrano pierwsze postulaty wydawców odnośnie  do wymogów, jakie targi majowe  w Warszawie, mające 65 -letnią tradycję, powinny spełniać. Zaproponowano, aby powstał zespół roboczy przy Izbie, który zbierze dalsze postulaty wydawców.  

 

Biuro PIK

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej
https://fkip.uki.ac.id/vendor/ https://reporter.uki.ac.id/css/ https://simpuh.tegalkab.go.id/link-maxwin/ https://tracerstudy.fatek.unpatti.ac.id/tmp/slot-qris/ https://fh.uki.ac.id/vendor/ https://buku.ortax.org/sgacor/ https://feb.uki.ac.id/css/ https://fkip.unsulbar.ac.id/wp-includes/js/sdana/