PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się od 25       do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN.

Dla wydawców, którzy chcieliby uniknąć ryzyka związanego z pogodą, przygotowaliśmy przestrzenie na drugim i czwartym piętrze PKiN. Na tych, dla których częściowo plenerowy charakter Targów jest zaletą, czekać będą powierzchnie w dużych i indywidualnych namiotach na zewnątrz Pałacu, przed wejściem głównym i od strony Kinoteki.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to: najlepsza lokalizacja w sercu Warszawy, szerokie, międzynarodowe grono wystawców; obecność doskonałych twórców: pisarzy, tłumaczy czy ilustratorów; wielowątkowy program dla wielbicieli literatury, a także dla osób profesjonalnie związanych z branżą wydawniczą, w tym agentów literackich; współpraca z renomowanymi partnerami: instytucjami i mediami; bezpłatny wstęp z transmisją wybranych wydarzeń w mediach społecznościowych; największa w Polsce publiczność; doświadczony i sprawdzony organizator.

 

W zeszłym roku gościliśmy na Targach 90 tysięcy miłośników literatury, pobijając rekord frekwencyjny wszystkich warszawskich targowych wydarzeń książkowych. Przygotowujemy się już do tegorocznej edycji i z przyjemnością zapowiadamy, że na naszą liczną i niezawodną publiczność czekać będą m.in.:

  • Festiwal Kryminalna Warszawa
  • Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki”
  • Festiwal Komiksowa Warszawa
  • Strefa fantastyki

 

Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie towarzyszyć też będzie rozbudowany program wydarzeń branżowych oraz ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Na Targach poznamy m.in. laureatów:

  • IKARA – nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora
  • IV edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa
  • Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022
  • Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA
  • Nagrody Magellana w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”

 

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to największe w kraju wydarzenie branży wydawniczej, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 500 wystawców z kilkunastu krajów i rekordowa publiczność. W 2022 roku, w ciągu czterech targowych dni, odbyło się łącznie ponad 1 tys. wydarzeń – spotkań na scenach i w strefach, w ramach 9 bloków programowych oraz na stoiskach. Wstęp na Targi jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń rejestrowana i dostępna online.

 

Działania Fundacji Historia i Kultura, skoncentrowane na promocji czytelnictwa i popularyzacji literatury w Warszawie i innych miastach, w ubiegłym roku przyniosły znakomite rezultaty. Z sukcesem zakończyły się majowe Targi Książki w Warszawie, pod zaszczytnym Patronatem Prezydenta Warszawy, w PKiN i na terenie zewnętrznym, które odwiedziła rekordowa, 90-cio tysięczna publiczność. W ocenie norweskich partnerów z Ambasady Królestwa Norwegii oraz NORLI ich obecność w roli Gościa Honorowego w Warszawie była bardzo udana i owocna.

 

W 2022 roku zrealizowaliśmy także premierowe Jesienne Targi Książki w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego we wrześniu oraz jubileuszowe, XXX Targi Książki Historycznej. Przeprowadziliśmy i rozstrzygnęliśmy trzy konkursy - o nagrodę Klio, nagrodę Academia i o nagrodę Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, cieszące się rekordową liczbą zgłoszeń i zainteresowaniem mediów. Tylko majowe Targi Książki w Warszawie 2022 miały udokumentowane dotarcie w mediach do 42,2 mln osób. Wydźwięk ogólnopolski miało 71% opublikowanych/wyemitowanych wiadomości. (Na podstawie Raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Historia i Kultura przez Press Service Monitoring Mediów).

 

Poza Warszawą Fundacja zorganizowała również Plener Literacki w Gdyni pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Targi Książki w Katowicach we współpracy z Miastem Katowice i pod Patronatem Prezydenta Marcina Krupy. Tym samym w 2022 roku zapewniliśmy publiczności 18 dni kontaktu z książką i jej twórcami, w wydarzeniach wzięło udział 1 380 autorów, odbyło się 1 660 spotkań z pisarkami i pisarzami na scenach i stoiskach wystawców.                             W ubiegłorocznych imprezach Fundacji Historia i Kultura uczestniczyło łącznie 182 000 miłośników książek.

 

Więcej informacji:

targiksiazkiwarszawa.pl oraz FB Targów

historiaikultura.pl

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej