PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Kryzys w gospodarce w wyniku stanu zagrożenia epidemicznego III - trzecia edycja kwestionariusza dla branży wydawniczo-księgarskiej (edycja opracowana z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW)

Kryzys w gospodarce w wyniku stanu zagrożenia epidemicznego III -

Zmiany w aktywności i komunikacji wydawców i księgarzy w okresie trwania  pandemii COVID19  (marzec – czerwiec 2020 r.)

Pilne: Polska Izba Książki prosi właścicieli firm/zarządzających firmami branży wydawniczo-księgarskiej o uważne i rzetelne wypełnienie poniższej ankiety do 27.07.2020.

Trzecia edycja kwestionariusza, którego zadaniem jest zebranie aktualnych danych z sytuacji na rynku branży wydawniczo-księgarskiej realizowana wspólnie z Wydziałem Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.

Szanowni Państwo,

pandemia koronawirusa była i jest dla wszystkich nas trudnym doświadczeniem, zmieniającym wiele w życiu prywatnym i zawodowym. Wpłynęła na wszystkie obszary funkcjonowania społeczeństwa, w tym także sektor książki - pisarzy, wydawnictwa, księgarnie, biblioteki, czytelników.

Uważamy za ważne - na dziś, ale także na przyszłość - zapisanie, odnotowanie niemal "na gorąco" faktów, ale też doświadczeń, obserwacji, wrażeń, opinii, które towarzyszą okresowi pandemii. Warto o tym pamiętać, wyciągać wnioski, szukać pomysłów na dalsze działania.

Stąd nasza gorąca prośba do Państwa, o odpowiedzi na poniższe pytania. Dotyczą one zarówno faktów i działań, jak i sfery emocjonalnej, postaw i nastrojów, tak ważnych w codziennym funkcjonowaniu. Przedstawione pytania są niejako podpowiedzią i zaproszeniem do napisania, jak działała Państwa firma w okresie zamknięcia i po ponownym otwarciu. Nie wszystkie sugerowane tu działania mogły mieć u Państwa miejsce, jak również możliwe, że działo się coś, co nie zostało w nich ujęte - tym bardziej prosimy o ich opisanie.

Gwarantujemy zachowanie anonimowości i wykorzystanie danych wyłącznie do celów badawczych.

 

dr hab. Agnieszka Chamera-Nowak

dr hab. Małgorzata Kisilowska

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii,

Uniwersytet Warszawski

Link do ankiety:

Zmiany w aktywności i komunikacji wydawców i księgarzy w okresie trwania pandemii COVID19 (marzec – czerwiec 2020 r.)

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej