PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Technology and Innovation for Smart Publishing - TISP

Technology and Innovation for Smart Publishing - TISP

Data rozpoczęcia: 01.01.2013
Data zakończenia: 01.01.2016

Unijny projekt TISP (Technology and Innovation for Smart Publishing) zainicjowany został przez Stowarzyszenie Wydawców Włoskich (Associazione Italiana Editori, AIE) i zrzesza 25 beneficjentów z całej Europy. Jedynym reprezentantem naszego kraju jest Polska Izba Książki.

TISP ma na celu zbliżenie sektora wydawniczego i segmentu nowych technologii, którego wynikiem ma być stworzenie nowych modeli biznesowych, nowych kombinacji produktów i usług, pełniejszej eksploatacji nowych kanałów sprzedaży i nowych szans rynkowych.

W ramach projektu jego uczestnicy biorą udział w wydarzeniach związanych z prezentacją nowych możliwości technologicznych, mają szansę zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i brać udział w warsztatach pomagających kreować nową rzeczywistość branży wydawniczej. Beneficjenci projektu uczestniczą również w targach książki, seminariach i innych inspirujących spotkaniach, dzięki którym wymieniają się doświadczeniami, rozwiązaniami, modelami biznesowymi, a także wskazują na problemy, z którymi boryka się branża wydawnicza, a w których rozwiązaniu mogą pomóc firmy z sektora nowych technologii. Koszty związane z uczestnictwem w konferencjach, warsztatach itp. pokrywane są z unijnego dofinansowania.

Projekt TISP jest niepowtarzalną szansą dołączenia do grona specjalistów, którzy tworzą platformę inspirujących dyskusji i wymiany doświadczeń, dzięki której mogą powstać idee zmieniające oblicze rynku książki. Wynikiem projektu będą profesjonalnie przygotowane nowoczesne publikacje podsumowujące trzyletni projekt wskazujące między innymi na optymalne przykłady wykorzystania  z nowych technologii na rynku książki.

W kręgu zainteresowania beneficjentów projektu (stowarzyszenia i firmy z całej Europy) znajdują się m.in. takie tematy, jak: e-commerce oraz dystrybucja e-booków, wydawanie publikacji edukacyjnych, cross-media w książce dziecięcej, czytanie społecznościowe („social reading”), dostępność treści („accessibility”), przyjazne dla użytkowników zarządzanie prawami autorskimi, e-umiejętności dla wydawców i wiele innych. Identyfikowane są także zagadnienia ściśle techniczne istotne z punktu widzenia obu branż.

 

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej