PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Wybierzmy Ulubioną Księgarnię Warszawy

Rusza druga edycja miejskiego plebiscytu niezależnych księgarń. Warszawianki i warszawiacy wybiorą swoje ulubione miejsca, a dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne i tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2021”.    

 

Zeszłoroczna, pilotażowa edycja nagrody spotkała się z dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 21 tysięcy głosów od osób, które chciały w ten sposób wyrazić solidarność z małymi niezależnymi księgarniami. Uznaliśmy, że warto kontynuować ten projekt, dlatego cieszę się, że na stałe zagości w kalendarzu miejskich wydarzeń – podkreśla wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

 

„Ulubiona Księgarnia Warszawy” to kolejna warszawska inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa i wsparcie dla ludzi kultury w trudnym dla nich czasie. Zachęcamy do głosowania, ale także do odwiedzania lokalnych księgarń i kupowania w nich książek. Miasto stołeczne Warszawa jest fundatorem i organizatorem nagrody, realizowanej we współpracy z partnerami: Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Biblioteką Analiz oraz Polską Izbą Książki.  

 

Nagrody otrzyma pięć warszawskich księgarń prowadzonych z pasją, z dobrą ofertą księgarską, a także dodatkowym programem wspierającym rozwój czytelnictwa. Wskażą je mieszkańcy i mieszkanki stolicy w głosowaniu online (za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.ulubionaksiegarnia.waw.pl). Każdy może oddać tylko jeden głos. Zachęcamy też do pisania uzasadnień wyboru – autorki i autorzy najciekawszych opinii dostaną upominki książkowe.  Placówki, które uzyskają najwięcej głosów, będą mogły przez rok posługiwać się tytułem „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2021”. Pula nagród pieniężnych wynosi 70 000 zł (I nagroda - 25 000 zł, II nagroda - 15 000 zł oraz 3 wyróżnienia po 10 000 zł).

 

Głosowanie potrwa od 9 sierpnia do 12 września. Wyniki tegorocznego plebiscytu poznamy podczas Warszawskiego Tygodnia Księgarń. 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej