PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Ustawa o ochronie rynku książki (d. Uojck) i Uzasadnienia do ustawy - konsultacje dla branży wydawniczo-księgarskiej do 18 maja 2021 r.

Szanowni Państwo,

w imieniu Rady Polskiej Izby Książki zapraszam do konsultacji podmioty branży wydawniczo-księgarskiej w sprawie nowej wersji projektu ustawy o książce. Przypominamy, że dotychczasowy projekt ustawy, procedowany w Sejmie i wielokrotnie dyskutowany w środowisku książki powstał  w lutym 2017 roku.  

 

Zgodnie z zaleceniom Walnego Zgromadzenia członków PIK jak i przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej Rada Izby kontynuuje prace nad wdrożeniem ustawy o rynku książki do porządku prawnego w Polsce. Dotychczasowy tekst projektu ustawy i uzasadnienia do ustawy wymagał aktualizacji i zmian, uwzględniających  wnioski ze środowiskowych debat oraz dyskusji z kierownictwami ministerstwa kultury i Instytutu   Książki. 

 

Przedstawiamy do konsultacji  nowy projekt  „Ustawy o ochronie rynku książki”  wraz z „Uzasadnieniem do ustawy” z prośbą o Państwa uważną lekturę i przesłanie uwag na adres : biuro@pik.org.pl do 18 maja 2021 r. Prosimy o uwagi do poszczególnych zapisów, propozycje uzupełnień , czy też po prostu Państwa akceptację przedłożonego tekstu Ustawy.

 

Wyniki konsultacji , do której zapraszamy wszystkie podmioty działające na rynku książki, omówione zostaną wraz z decyzją o dalszym procedowaniu projektu na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Książki 20.05. 2021 r.

 

W oczekiwaniu na Państwa odpowiedzi

 

Sonia Draga

Prezes Polskiej Izby Książki

 

Ustawa o ochronie rynku książki - projekt

Uzasadnienie do ustawy

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej
https://fkip.uki.ac.id/vendor/ https://reporter.uki.ac.id/css/ https://simpuh.tegalkab.go.id/link-maxwin/ https://tracerstudy.fatek.unpatti.ac.id/tmp/slot-qris/ https://fh.uki.ac.id/vendor/ https://buku.ortax.org/sgacor/ https://feb.uki.ac.id/css/ https://fkip.unsulbar.ac.id/wp-includes/js/sdana/