PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Akcja kompletowania biblioteki domu dla chorych dzieci i ich rodzin Fundacji Ronalda McDonalda w Warszawie przez Członków Polskiej Izby Książki

 
 
Członkowie Polskiej Izby Książki, wydawcy i dystrybutorzy przekazali ponad 1100 książek dla nowo wybudowanego Domu Ronalda McDonalda przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. Chore dzieci i ich rodziny będą mogły cieszyć się literaturą piękną, dziecięcą i młodzieżową, literaturą faktu, poradnikami, nutami. To drugi, po Krakowie, Dom Fundacji, którego bibliotekę zaopatrzyli Członkowie PIK. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak wielką terapeutyczną rolę mogą spełniać książki kiedy dzieci i ich rodziny przebywają często wiele miesięcy w domu Fundacji.
Biblioteka w warszawskim Domu okazała się być większa niż ta w Krakowie. Dzięki błyskawicznej akcji dosłania dodatkowych książek przez wydawnictwo Agora i przez Azymut przestrzeń została należycie wypełniona. Pracownicy wydawnictwa pomagali w ich ułożeniu.
Na załączonym zdjęciu, autorstwa Marcina Tryca, pochodzącym ze zbiorów Fundacji, widać usytuowaną w centrum Domu bibliotekę oraz jej zbiory przekazane przez Członków naszej Izby.
Więcej informacji o Domach Ronalda McDonalda (Kraków i Warszawa) można znaleźć pod poniższymi linkami:
 
 
 
 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej