PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

NARZĘDZIA ONLINE DLA KSIĘGARZY. Jak skutecznie budować społeczność i sprzedawać książki w Internecie - nabór księgarzy na szkolenie PIK.

Polska Izba Książki (PIK) serdecznie zaprasza na bezpłatny cykl warsztatów online 'Klaster działań pro-czytelniczych wokół lokalnej księgarni' czyli 'NARZĘDZIA ONLINE DLA KSIĘGARZY". Jak skutecznie budować społeczność i sprzedawać książki w Internecie.

Warsztaty w grupach trzydziestoosobowych prowadzić będą doświadczeni szkoleniowcy i eksperci e-commerce.

Warsztaty cykliczne: 8 sesji trwających 2 godziny każda, łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Spotkania odbywać się będą w sieci za pomocą aplikacji ZOOM.US w okresie 30.05.2020 - 23.06.2020 zgodnie z harmonogramem, dostępnym poniżej.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pracują jako księgarz w stacjonarnej, nie-sieciowej księgarni. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Udział jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN w programie Partnerstwo dla książki.

Linda Majerowicz i Iwona Kastunowicz (WEMAGINE) omówią i zrealizują praktyczne ćwiczenia z narzędzi online:

Spotkanie I:  wprowadzenie do zasad kreatywnego myślenia (Design Thinking) - podejścia opartego na projektowaniu rozwiązań dla ludzi i z ludźmi. Zastosowanie Design Thinking w procesach sprzedaży w małej księgarni. Inwentaryzacja „widoczności” w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi Google i Facebook.

 

Spotkanie II:  budowanie społeczności online.  Zasady działania mediów społecznościowych  (m.in. Instagram, Facebook, YouTube) oraz jak księgarnia może skutecznie dotrzeć z ofertą i przekazem do swoich odbiorców.

 

Spotkanie III: przegląd dobrych praktyk czyli wprowadzenie do tematu sklepu internetowego jako narzędzia wspierającego sprzedaż małej księgarni. Jakie rozwiązania wpływają pozytywnie na doświadczenie zakupowe użytkowników i dlaczego warto rozwijać to narzędzie sprzedażowe w dobie koronawirusa.

 

Spotkanie IV: jak zadbać o wizualną stronę swoich działań w internacie. Jakie są dobre praktyki związane z budowaniem marki, prezentacją swojej działalności w social media – robieniem zdjęć i filmów. Kreatywne i inspirujące rozwiązania ze świata, które zostały wdrożone w czasie pandemii koronawirusa we współpracy na linii wydawnictwo-księgarnie.

 

Spotkanie V i VI: Pozostawiamy 2-wie wolne sesje na tematy zaproponowane przez Uczestników warsztatów.

Każda sesja spotkania składać się z będzie z części: merytorycznej i praktycznej. Pojawi się wiele inspiracji a w czasie praktycznych zajęć będzie można wypróbować zdobytą wiedzę i wygenerować pomysły do wdrożenia na drugi dzień. Notatki z inspiracjami, linkami do stron ekspertów oraz zadania do wykonania pomiędzy spotkaniami służyć będą jako „pomocnik” do poszukiwania innowacyjnych pomysłów na animacje życia wokół księgarni z udziałem społeczności lokalnej i nie tylko… wszystko z naciskiem na Internet. Będziemy starali się zapraszać ciekawych gości.

 

Książniczki mają zdanie: Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, promotorki czytelnictwa, autorki akcji społecznych, dziennikarki i autorki bloga: http://ksiazniczki.tv/

Jak zmienia się rynek książki i działanie księgarń w nowej rzeczywistości pandemicznej. Jakich zmian sposobu konsumowania kultury możemy się spodziewać i jak się na nie przygotować.

Omówienie doświadczeń i problemów w zarządzaniu księgarnią przez uczestników szkolenia; szkolenie w zakresie kształtowania oferty księgarni, budowania relacji z klientami i działań pro-czytelniczych.

Narzędzia do wykorzystania w praktyce przez księgarzy :
- jak dobierać książki do potrzeb i upodobań czytelników,
- czym kierować się przy wyborze pozycji,
- specyfika rynku książki w Polsce - co się czyta i jak?
- teoretyczny skrót wiedzy dotyczącej ekonomii doznań oraz sposoby jej praktycznego wykorzystywania; omówienie przykładów dobrej praktyki z Polski i ze świata.

 

 

Kiedy?

Spotkania online odbędą się w dniach:

soboty 10:00-12:00: 30.05, 06.06, 13.06, 20.06

wtorki 16:00-18:00: 02.06, 09.06, 16.06 , 23.06

 

Gdzie?

Szkolenie prowadzone online za pomocą aplikacji ZOOM.US

 

Dla kogo?

**Kryterium wyboru: praca w księgarni stacjonarnej. Udział jest bezpłatny.

 

Co jest potrzebne?

Wymagane: komputer, łącze internetowe, aplikacja ZOOM.US (rekomendowane), kartki, postity i flamastry.

 

Nie czekaj i zarejestruj się najpóźniej do 28 maja! 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej