PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

                                                            "Książki są bramą...

 

...przez którą wychodzisz na ulicę". To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki "Królowa Południa" są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Już po raz 22. na miłośników literatury czeka czterodniowe święto (25-28 października), obfitujące w spotkania z ulubionymi pisarzami, ofertę setek wydawnictw z Polski i zagranicy oraz możliwość zakupu książkowych nowości.

 

Skandynawski Gość Honorowy

W ubiegłym roku Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa. To kraje - Goście Honorowi kilku poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Do tego grona w tym roku dołączy Szwecja. Szczegółowy program atrakcji zostanie przygotowany we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Z pewnością nie zabraknie inspirujących spotkań, dyskusji i warsztatów poświęconych funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie. Zwiedzający zanurzą się między innymi w świat literatury dziecięcej - jeden z filarów kultury szwedzkiej. Nie zabraknie również dobrze znanego nam kryminału skandynawskiego, od kilku lat cieszącego się ogromnym uznaniem czytelników.

Małopolskie Forum Bibliotek

Biblioteka w roku 2018. Jaka będzie? Taka sama jak dziś, czy zupełnie inna? Czy będzie potrzebna? Czy zmieści się w telefonie komórkowym? Czy będzie z nami rozmawiać i odczytywać intencje i potrzeby swoich użytkowników na podstawie ich zachowań w sieci? Czy postulowany model Biblioteki 2.0 zostanie zastąpiony przez inny model? Między innymi na te pytania uzyskają odpowiedź uczestnicy Małopolskiego Forum Bibliotek. To wydarzenie, którego bibliotekarzom i księgarzom szczególnie przedstawiać nie trzeba. W tym roku na jeden dzień przeniesie się do EXPO Kraków. 25 października, w ramach trwających wtedy Międzynarodowych Targów Książki - partnera Forum, na uczestników czekają branżowe spotkania, specjalistyczne panele dyskusyjne i inspirujące warsztaty...

I dla dużych i dla małych

Podczas Targów nie zabraknie też atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Na rodziców i ich pociechy czeka specjalnie przygotowana Dziecięca Strefa Warsztatowa. Rozbudowany program zajęć, prowadzonych przez wiele instytucji zapewni różnorodność, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to święto literatury, którego nie można przegapić. Cztery dni wspaniałych spotkań z autorami, ekspertami brranży i czytelnikami, dyskusje o pisarskich niuansach, wystawy oraz projekcje filmów. Do zobaczenia w październiku w EXPO Kraków!

Więcej informacji na : http://ksiazka.krakow.pl/pl/aktualnosci.html

oraz na fanpagu'u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

 

Polska Izba Książki zaprasza na organizowane i współorganizowane przez siebie spotkania:

25.10 - czwartek

1. Śniadanie z prezesem PIK - wymiana doświadczeń, rozmowa o sytuacji branży i pracy PIK.

    sala Lwów A, godzina 10:00

2. W sieci o książkach - III edycja badania ankietowego internautów - Zarazić czytaniem

    sala Lwów A, godzina 11:00 (PIK)

3. Wręczenie statuetki "Przyjaciel Książki" p. Antoninie Kuchlewskiej

    sala Budapeszt C, godzina 14:00

4. Niezależni wydawcy i niezależni księgarze - jak skutecznie współpracować ze sobą?

    pl. Wszystkich Świętych 2, Pawilon Wyspiańskiego, godzina 19:00 (PIK)

26.10 - piątek

1. Promocja czytania wśród dzieci. Przykład Szwecja

    sala Budapeszt AB, godzina 10:00 (ambasada Szwecji i PIK)

2. Etyka w biznesie

    sala Budapeszt C, godzina 14:00 (PIK)

Zapraszamy także na stoisko PIK, nr. D2

 

 

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej