20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Nasza wieloletnia współpraca z Targami w Krakowie nadal się rozwija. Objęliśmy patronatem kolejną edycję  targów. Zapraszamy w imieniu własnym i organizatorów wydarzenia wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy oraz oczywiście wydawców w niach 27-30 października 2016 r. do Krakowa!

Polska Izba Książki przygotowuje program spotkań na tegoroczne Targi o czym poinformujemy już wkrótce.

Tymczasem o samych Targach w Krakowie poniżej:

Okrągła rocznica - niezwykła akcja

"20 razy o tym samym, ale inaczej" to tytuł specjalnego wydawnictwa, przygotowanego z okazji jubileuszowej edycji. W czym tkwi fenomen? Do współpracy zaproszono 20 autorów, reprezentujących odmienne style pisarskie. Zadaniem literatów będzie napisanie własnej wersji historii w oparciu o kontekst związany z nadchodzącą edycją Targów i słowa kluczowe: "Jesień, glisty poranek w Galicji - Autograf - Malinowa Królowa - Prezent". Wspólne dzieło autorów zostanie wydane w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy i wręczone wydawcom oraz gościom 20 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Niewykluczone, że część nakładu trafi do sprzedaży, z której zysk zostanie przekazany na cele charytatywne.

Izrael - Gość Honorowy

Tegoroczne hasło przewodnie zostało wybrane nieprzypadkowo. "Żeby czytać, trzeba być otwartym", to cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza. Literatura z jego ojczyzny cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów. Ojczyzna Kereta w kontekście literatury jest niezwykle interesująca. Mieszkańcy Izraela namiętnie czytają książki, a pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. Wielu popularnych w ostatnich latach książek napisanych zostało przez kobiety, a ważnymi czytelnikami w Izraelu są dzieci i młodzież. Wszystkie te aspekty izraelskiego życia kulturalnego organizatorzy tegorocznych Targów Książki chcą przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym EXPO Kraków.

Naroda im. Jana Długosza

Bezspornie wydarzeniem o najwyższej randze jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, którego bezpośrednim celem jest nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Zgodnie z założeniem Konkurs ma promować publikacje poważne i wartościowe, które z racji swojego charakteru mają niewielkie szanse, aby stać sie bestsellerami w rozumieniu stricte marketingowym, wnosząc jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury. Spośród zgłoszonych do Konkursu publikacji Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Władysława Stróżewskiego wyłoni grono 10 nominowanych, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Roztrzygnięcie Konkursu tradycyjnie odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas uroczystej Gali, organizowanej w tym roku w ICE Kraków.

Salony literackie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie dbają o uczestników w każdym aspekcie. Słyną z tego, że dzieki bogatemu programowi imprez towarzyszących nie pozwalają gościom na nudę. Tak samo będzie i w tym roku. Po raz kolejny w ramach Targów zorganizowane zostaną:

- Salon Wydawców Akademickich i Naukowych, na którym zaprezentowane zostaną publikacje wnoszące istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury,

- Salon Wydawców Religijnych z ofertą dzieł nie tylko z zakresu teologii, filozofii, ale także pedagogiki, psychologii, historii oraz podręczników, programów multimedialnych i faksymiliów

- Salon Nowych Mediów z prezentacją oferty czytników książek elektronicznych, e -booków, audiobooków

- Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej, który przybliży najmłodszym świat literatury, a rodzicom pokaże jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla dzieci

- Salon Komiksu - zorganizowany po raz drugi - połączy cechy festiwalu i klasycznych targów. Z tej okazji wydawnictwa komiksowe zaprezentują nie tylko swoje nowości, ale i zaproszonych autorów i rysownikow

Z myślą o uczestnikach

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Targami, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zwiedzających, organizatorzy wprowadzili szereg dodatkowych udogodnień i atrakcji. Do 20 edycji pozostały co prawda dwa miesiace, ale już dziś wszyscy chętni mogą za pomocą jednego kliknięcia zakupić bilet on-line, stanowiący przepustkę do niezwykłego świata literatury.

https://ekobilet.pl/targiwkrakowie/20miedzynarodowe-targi-ksiazki-15837/169709-bilety

Jak powszechnie wiadomo każdy jubileusz najlepiej świętować w wiekszym gronie! Zaproszeniem do wspólnego celebrowania 20-tych urodzin Międzynarodowych Targów Książki będzie bezpłatny bilet wstępu, wręczony wszystkim Gościom urodzonym w dniach 27-30 października. Podobna atrakcja czeka na blogerów - piszący o książkach otrzymają bezpłatną wejściówkę.

więcej informacji: tutaj oraz na fanpage'u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/