PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Nasza wieloletnia współpraca z Targami w Krakowie nadal się rozwija. Objęliśmy patronatem kolejną edycję  targów. Zapraszamy w imieniu własnym i organizatorów wydarzenia wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy oraz oczywiście wydawców w niach 27-30 października 2016 r. do Krakowa!

Polska Izba Książki przygotowuje program spotkań na tegoroczne Targi o czym poinformujemy już wkrótce.

Tymczasem o samych Targach w Krakowie poniżej:

Okrągła rocznica - niezwykła akcja

"20 razy o tym samym, ale inaczej" to tytuł specjalnego wydawnictwa, przygotowanego z okazji jubileuszowej edycji. W czym tkwi fenomen? Do współpracy zaproszono 20 autorów, reprezentujących odmienne style pisarskie. Zadaniem literatów będzie napisanie własnej wersji historii w oparciu o kontekst związany z nadchodzącą edycją Targów i słowa kluczowe: "Jesień, glisty poranek w Galicji - Autograf - Malinowa Królowa - Prezent". Wspólne dzieło autorów zostanie wydane w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy i wręczone wydawcom oraz gościom 20 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Niewykluczone, że część nakładu trafi do sprzedaży, z której zysk zostanie przekazany na cele charytatywne.

Izrael - Gość Honorowy

Tegoroczne hasło przewodnie zostało wybrane nieprzypadkowo. "Żeby czytać, trzeba być otwartym", to cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza. Literatura z jego ojczyzny cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów. Ojczyzna Kereta w kontekście literatury jest niezwykle interesująca. Mieszkańcy Izraela namiętnie czytają książki, a pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. Wielu popularnych w ostatnich latach książek napisanych zostało przez kobiety, a ważnymi czytelnikami w Izraelu są dzieci i młodzież. Wszystkie te aspekty izraelskiego życia kulturalnego organizatorzy tegorocznych Targów Książki chcą przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym EXPO Kraków.

Naroda im. Jana Długosza

Bezspornie wydarzeniem o najwyższej randze jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, którego bezpośrednim celem jest nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Zgodnie z założeniem Konkurs ma promować publikacje poważne i wartościowe, które z racji swojego charakteru mają niewielkie szanse, aby stać sie bestsellerami w rozumieniu stricte marketingowym, wnosząc jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury. Spośród zgłoszonych do Konkursu publikacji Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Władysława Stróżewskiego wyłoni grono 10 nominowanych, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Roztrzygnięcie Konkursu tradycyjnie odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas uroczystej Gali, organizowanej w tym roku w ICE Kraków.

Salony literackie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie dbają o uczestników w każdym aspekcie. Słyną z tego, że dzieki bogatemu programowi imprez towarzyszących nie pozwalają gościom na nudę. Tak samo będzie i w tym roku. Po raz kolejny w ramach Targów zorganizowane zostaną:

- Salon Wydawców Akademickich i Naukowych, na którym zaprezentowane zostaną publikacje wnoszące istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury,

- Salon Wydawców Religijnych z ofertą dzieł nie tylko z zakresu teologii, filozofii, ale także pedagogiki, psychologii, historii oraz podręczników, programów multimedialnych i faksymiliów

- Salon Nowych Mediów z prezentacją oferty czytników książek elektronicznych, e -booków, audiobooków

- Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej, który przybliży najmłodszym świat literatury, a rodzicom pokaże jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla dzieci

- Salon Komiksu - zorganizowany po raz drugi - połączy cechy festiwalu i klasycznych targów. Z tej okazji wydawnictwa komiksowe zaprezentują nie tylko swoje nowości, ale i zaproszonych autorów i rysownikow

Z myślą o uczestnikach

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Targami, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zwiedzających, organizatorzy wprowadzili szereg dodatkowych udogodnień i atrakcji. Do 20 edycji pozostały co prawda dwa miesiace, ale już dziś wszyscy chętni mogą za pomocą jednego kliknięcia zakupić bilet on-line, stanowiący przepustkę do niezwykłego świata literatury.

https://ekobilet.pl/targiwkrakowie/20miedzynarodowe-targi-ksiazki-15837/169709-bilety

Jak powszechnie wiadomo każdy jubileusz najlepiej świętować w wiekszym gronie! Zaproszeniem do wspólnego celebrowania 20-tych urodzin Międzynarodowych Targów Książki będzie bezpłatny bilet wstępu, wręczony wszystkim Gościom urodzonym w dniach 27-30 października. Podobna atrakcja czeka na blogerów - piszący o książkach otrzymają bezpłatną wejściówkę.

więcej informacji: tutaj oraz na fanpage'u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej