PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Nagroda Literacka Unii Europejskiej

Już w 2015 r. po raz trzeci polski autor zdobędzie Nagrodę!

Już w kwietniu 2015 roku poznamy polskiego laureata Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. Zostanie on wyłoniony w efekcie trwających prac Jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele środowisk pisarzy, księgarzy, wydawców i dziennikarzy. Są to: Jakub Bułat (księgarnio-kawiarnia Tarabuk), prof. Anna Nasiłowska (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich), Michał Nogaś (Program III PR) oraz Małgorzata Skowrońska (Polska Izba Książki) – przewodnicząca Jury.

Nagroda Literacka Unii Europejskiej, wspierana przez Komisję Europejską, ma na celu wyróżnienie i promowanie wschodzących talentów, autorów mających w swoim dorobku 2-4 publikacje (beletrystyka). Organizatorem Nagrody jest konsorcjum utworzone przez europejskie stowarzyszenia wydawców, księgarzy i pisarzy. W 2015 roku Polska będzie jednym z 12 krajów, których autor zdobędzie Nagrodę.

Laureaci Nagrody w 2015 roku zostaną ogłoszeni w kwietniu podczas Targów Książki w Londynie, natomiast uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu w Brukseli z udziałem osobistości ze świata kultury i polityki.

Laureaci otrzymują nagrodę finansową oraz są promowani na Targach Książki we Frankfurcie, Targach Książki w Londynie oraz na festiwalu Passa Porta w Brukseli. Mają dzięki temu niepowtarzalną okazję do przedstawienia swojej twórczości na arenie międzynarodowej. Wyróżnieni autorzy (bądź ich wydawcy) mają ponadto pierwszeństwo w ubieganiu się o dofinansowanie na tłumaczenia ze środków unijnych.

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej