PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Newsletter PIK 14.2014

Warszawa, 30.07.2014 r.

 

Newsletter PIK 14.2014

 

Bieżące i nformacje dla członków Polskiej Izby Książki

Prosimy o przekazanie wszystkim, których informacje mogą dotyczyć

 

1. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – wsparcie dla księgarzy

Zadania NPRCz realizują Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Narodowe Centrum Kultury (http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-2014-ndash-2020-4356.php). Jednym z elementów Programu jest opracowanie efektywnych działań na rzecz księgarstwa przez NCK. NCK zbada potrzeby szkoleniowe księgarzy.

http://nprcz2014.badanie.net/

 

2. OSDW Azymut sp. z o.o. nowym członkiem Polskiej Izby Książki

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Rady PIK z dnia 24 lipca br., w poczet członków naszej Izby został przyjęty OSDW Azymut sp. z o.o.

 

3. Polska podpisała Traktat z Marrakeszu

czerwca 2014 roku Polska podpisała Traktat z Marrakeszu o ułatwieniu dostępu do opublikowanych utworów osobom niewidomym, słabowidzącym i osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznawanie się z drukiem.

 W myśl Traktatu drukowane utwory z zakresu dzieł literackich i artystycznych  będą mogły być dystrybuowane przez uprawnione podmioty jako kopie w formatach umożliwiających dostęp osobom niepełnosprawnym. Uprawnione podmioty to organizacje publiczne bądź organizacje non-profit. W Polsce rozważana jest opcja dostępności handlowej, co oznacza, że korzystanie z wyjątku  będzie możliwe, jeśli nie będzie można komercyjnie nabyć utworu w formacie dostępnym dla niewidomych. Warunkiem uwzględnienia tej opcji jest istnienie takiej oferty w stosownym zakresie i o stosownym zasięgu.  

W związku z powyższym prosimy o zgłoszenia tych  z Państwa, którzy mają doświadczenie i „know how” w konwertowaniu i bezpiecznym udostępnianiu treści w formatach cyfrowych użytkownikom indywidualnym oraz odbiorcom instytucjonalnym  i byliby zainteresowani budową  bezpiecznego systemu dla wyżej opisanego celu. Zgłoszenie proszę kierować do nas do 18.08. br.

 

Sporządziło Biuro PIK

 

Do pobrania:

Newsletter PIK 14.2014

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej