PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

V Warszawskie Targi Książki

Po raz drugi Warszawskie Targi Książki odbędą się na Stadionie Narodowym. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja dopisze zarówno organizatorom Targów, jak i organizatorom spotkań branżowych.

Polska Izba Książki przygotowała cztery różne spotkania z polskimi i zagranicznymi ekspertami. Mamy nadzieję, że będą one co najmniej tak owocne, jak w roku poprzednim.

Zapraszamy także na nasze stoisko nr 144a/D17.


22 maja 2014 r., czwartek

  • Ustawa o jednolitej cenie – ostatnia szansa dla rynku książki!
    godz. 14:00–15:00, sala Londyn C
    Osoba prowadząca: Grzegorz Majerowicz
    Opis: Prezentacja stanu prac nad projektem PIK dotyczącym Ustawy o jednolitej cenie książki oraz międzynarodowego kontekstu projektu.
    Organizator: Polska Izba Książki

  •  „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” – wnioski z pierwszych wyników badań
    godz. 16:00–18:00, sala Paryż B
    Osoba prowadząca: dr Paweł Kuczyński
    Opis: Na spotkaniu zaprezentowany zostanie stan prac nad dwuletnim projektem badawczym PIK „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”. Omówione zostaną wstępne wyniki pierwszych modułów badawczych i ich znaczenie dla branży wydawniczej. Badanie dofinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Organizator:Polska Izba Książki

 

23 maja 2014 r., piątek

  • Rynek książki w dobie transformacji. Nowe formaty cyfrowe – szanse, zagrożenia, wyzwania
    godz. 15:00–16:30, sala Londyn B
    Osoba prowadząca: Grzegorz Majerowicz
    Opis: „Zmiana“ – to słowo nadal znajduje się w czołówce słów-kluczy międzynarodowych rynków książki. Jedyną pewną rzeczą jest to, że nic nie jest już takie, jak dawniej. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie przyniosły zmiany w dystrybucji i rozwój firm oferujących e-usługi, wydawcy muszą dokonywać ciągłej rewizji, kiedy mowa o treści i jej formatach. Podczas spotkania Jonathan Beck (Wydawnictwo C.H. Beck, Monachium) przedstawi raport dotyczący wyzwań i możliwości biznesowych, które nie tylko dla wydawców pojawiły się w ostatnim czasie w związku z powstaniem nowych formatów cyfrowych. W nastepnej kolejności Piotr Kubiszewski (Wydawnictwo „Charaktery“) zaprezentuje nowe sposoby sprzedaży treści wydawniczych w Polsce. W drugiej części spotkania Jonathan Beck wspólnie z Sonią Dragą (Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw) oraz Marcinem Beme (Audioteka.pl) weźmie udział w panelu dyskusyjnym, pogłębiając problematykę poruszonych zagadnień.
    Uczestnicy spotkania: Jonathan Beck (Szef Programu Literatury Ekonomicznej Verlag C.H.Beck i Verlag Franz Vahlen), Sonia Draga (Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw), Marcin Beme (prezes Audioteka.pl), Piotr Kubiszewski, dyrektor ds. wydawniczych Wydawnictwa „Charaktery“.
    Spotkanie z polsko-niemieckim tłumaczeniem symultanicznym.
    Organizator: Frankfurckie Targi Książki we współpracy z Polską Izbą Książki

  • Egzemplarz obowiązkowy, czy mamy problem?
    godz. 13:00, sala Paryż C (Dzień Targów Academii)
    W panelu na temat redukcji EO udział wezmą: wiceprezes PIK, Grzegorz Majerowicz, wicedyrektor DMP MKiDN, Anna Duńczyk-Szulc, dyrektor BN, dr Tomasz Makowski, przewodnicząca SBP, Elżbieta Stefańczyk, reprezentanci Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich, wiceprzewodniczący Artur Jazdon oraz Krzysztof Nierzwicki, reprezentant SWSW – Łukasz Kocuj. Ze strony SWAiN PIK w panelu wystąpi Andrzej Chrzanowski, Wydawnictwo Sedno.
    Organizator: Sekcja Wydawców Akademickich i Naukowych PIK oraz Konferencja Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej