PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Projekt Ustawy o książce

Materiały pokonferencyjne z 17 marca br. - "Co państwa muszą robić, by wspierać czytelnictwo i rynek wydawniczy?"

W poniedziałek 17.03.2014 w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana „Co państwa muszą robić, by wspierać czytelnictwo i rynek wydawniczy? Francja, Niemcy, Polska: o pozytywnych skutkach regulacji rynku książki oraz o dążeniach do ich wprowadzenia w Polsce”.

W konferencji wzięli udział m.in. eksperci z francuskiego i niemieckiego rynku ksiażki, którzy zaprezentowali, w jaki sposób Ustawa o jednolitej cenie książki pomaga w rozwoju tego sektora oraz ochronie niezależnych księgarni (materiały do pobrania poniżej). Licznie zgromadzeni, wspierający nas przedstawiciele branży wydawniczej i księgarskiej, a także przedstawiciele Senatu i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego umacniają nasze przekonanie o słuszności prowadzonych przez nas działań.

Projekt Ustawy o jednolitej cenie książki został przygotowany przez Polską Izbę Książki i w najbliższym czasie zostanie przekazany do Sejmu do dalszego procedowania. Przypominamy jednocześnie o wpłatach na Fundusz Celowy UoK - dzięki Państwa wsparciu możemy prowadzić projekt służący całej branży.

 

Do pobrania:

Niemiecki rynek książek i regulacja cen publikacji wydawniczych, Dieter Wallenfels

Polski rynek książki a ustawa o jednolitej cenie, Grzegorz Boguta

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej