Materiały pokonferencyjne z 17 marca br. - "Co państwa muszą robić, by wspierać czytelnictwo i rynek wydawniczy?"

W poniedziałek 17.03.2014 w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana „Co państwa muszą robić, by wspierać czytelnictwo i rynek wydawniczy? Francja, Niemcy, Polska: o pozytywnych skutkach regulacji rynku książki oraz o dążeniach do ich wprowadzenia w Polsce”.

W konferencji wzięli udział m.in. eksperci z francuskiego i niemieckiego rynku ksiażki, którzy zaprezentowali, w jaki sposób Ustawa o jednolitej cenie książki pomaga w rozwoju tego sektora oraz ochronie niezależnych księgarni (materiały do pobrania poniżej). Licznie zgromadzeni, wspierający nas przedstawiciele branży wydawniczej i księgarskiej, a także przedstawiciele Senatu i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego umacniają nasze przekonanie o słuszności prowadzonych przez nas działań.

Projekt Ustawy o jednolitej cenie książki został przygotowany przez Polską Izbę Książki i w najbliższym czasie zostanie przekazany do Sejmu do dalszego procedowania. Przypominamy jednocześnie o wpłatach na Fundusz Celowy UoK - dzięki Państwa wsparciu możemy prowadzić projekt służący całej branży.

 

Do pobrania:

Niemiecki rynek książek i regulacja cen publikacji wydawniczych, Dieter Wallenfels

Polski rynek książki a ustawa o jednolitej cenie, Grzegorz Boguta